تبلیغات

تغییرات رژیم غذایی پس از جراحی لاغری

۰

جراحی لاغری عملی بسیار مفید است که پس از آن کاهش وزن چشمگیری در بیمار صورت می گیرد و احساس بهتری نسبت به خود پیدا می کند. با این حال برای موفقیت بلند مدت ، باید تغییراتی در رژیم غذایی پس از جراحی لاغری صورت گیرد.

شاید تغییر رژیم غذایی پس از جراحی لاغری به نظر آسان باشد، اما اینطور نیست. بیمار باید برای چالش بزرگی خود را آماده کند زیرا بیشتر عمر خود را با عادات غذایی غلط سپری کرده است و اکنون مجبور به تغییر این عادات می باشد.

اطلاع از باید ها و نبایدها در رژیم غذایی جدید، اولین قدم برای داشتن رژیمی سالم می باشد. به دو دلیل رژیم غذایی بیمار تا ۵ هفته پس از جراحی لاغری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 • سلامتی بیمار: خوردن غذاهای مضر می تواند به معده ی در حال بهبود وی فشار وارد کند.
 • از بین بردن عادات بد غذایی و جایگزین کردن آنها با عادات خوب.

رژیم غذایی قبل از جراحی لاغری

کاهش وزن جزء اقدامات قبل از جراحی لاغری محسوب می شود که می تواند به کاهش میزان چربی های داخلی و خارجی کبد و شکم کمک کند. همین مسئله به جراح این امکان را می دهد تا به جای جراحی باز از جراحی لاپاراسکوپی استفاده کند. جراحی لاپاراسکوپی کمتر از جراحی باز تهاجمی بوده و دوره نقاهت عمل اسلیو معده یا جراحی ساسی بای پس دیگری که با این روش انجام می شود، نیز کوتاه تر است.

کاهش وزن قبل از جراحی لاغری نه تنها به داشتن جراحی ایمن تر کمک می کند بلکه بیمار را برای تغییر در رویه زندگی بعد از جراحی لاغری آماده می کند.

جراح قبل از جراحی، اهداف و برنامه غذایی دقیق بیمار را مشخص می کند. برنامه غذایی بیمار ممکن است پس از جلسه مشاوره آغاز شود. در صورت عدم کاهش وزن قبل از جراحی، ممکن است جراحی لاغری کنسل یا به زمان دیگری موکول گردد.

+ نوشته شده توسط Metraj در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه

اورژانس ارتودنسی

۰

اورژانس ارتودنسی تنها در چند مورد اضطراری  واقعی برای درمان ارتودنسی وجود دارد. یا به عبارتی اورژانس ارتودنسی عبارتند از :

 • آسیب به دندان ، صورت و یا دهان
 • عفونت یا تورم لثه ، دهان  و یا صورت
 • ناراحتی یا درد شدید و غیر قابل کنترل در این مناطق

در هر یک از شرایط بالا شما باید در اسرع وقت به دنبال رفتن به اتاق اورژانس ارتودنسی باشید و حتما هرچه سریع تر باید خود را به یک متخصص ارتودنسی نشان دهید.

به طور کلی  دندانپزشکانی که برای اورژانس ارتودنسی کار می کنند آموزش دیده اند که مسئولیت رسیدگی به طیف وسیعی از مشکلات دهان و دندان را به عهده بگیرند.

آنها می توانند به احتمال زیاد ابزارهای تشخیصی و بیهوشی و درمان را که شما نیاز دارید برایتان  بکار ببرند.

برای مثال اگر دندان شما شکسته شده باشد دندانپزشک اورژانس می تواند این مشکل را فوری برایتان درمان کند و دندان شکسته شما را ترمیم کند از این قیمت ارتودنسی میتواند برای شما متغیر باشد.

به همین ترتیب در مواقع درد یا تورم شدید که نشانه ای از عفونت یا بیماری است در بخش اورژانس ارتودنسی ویزیت خواهید شد.

پس از آن شما باید به فکر گرفتن یک وقت اورژانسی از بهترین متخصص ارتودنسی در تهران خود باشید .

التهاب لب ها و گونه ها

 • در آغاز درمان ارتودنسی دندان، بخش هایی از براکت ها و سیم  قوس دار ارتودنسی شما ممکن است باعث التهاب در بافت های نرم لب ها و گونه ها ی شما شوند .
 • لب ها ممکن است در طول ماه های پاییز و زمستان خشک شوند .
 • برای کاهش خشکی لب شما می توانید از وازلین و یا نرم کننده های دیگری استفاده کنید .
 • برای رفع التهاب در روزهای اول درمان ارتودنسی ممکن است ارتودنتیست شما برایتان موم مخصوصی تجویز کند .
 • این موم باعث از بین رفتن سوزش بافت نرم دهان شما می شود .
 • اگر ناراحتی و سوزش هنوز هم بعد از چند روز مشکل ساز است حتما با مطب متخصص ارتودنسی خود تماس حاصل کنید .
+ نوشته شده توسط Metraj در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه

چه عواملی در هزینه جراحی لاغری اثر می گذارد؟

۰

قیمت و هزینه جراحی لاغری به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع جراحی لاغری: با توجه به انواع جراحی های لاغری شامل ساسی بای پس معده ، حلقه قابل تنظیم معده، اسلیو معده ، اسلیو معده همراه با سوئیچ عثنی عشری، بالون معده یا سایر روش ها (جاگذاری دستگاه های الکتریکی) قیمت هر یک نیز متغیر می باشد.
 • دستمزد جراح لاغری: این عامل تا حد بسیاری به محل زندگی، تجربه های پزشک و پیچیدگی جراحی انتخابی بیمار بستگی دارد.
 • بیمارستان یا محل جراحی لاغری: هزینه ها می تواند تا حدودی به محل انجام جراحی و خدمات ارائه شده توسط بیمارستان بستگی داشته باشد.

هزینه های دیگر شامل:

 • هزینه ی متخصصان بیهوشی
 • هزینه دستیاران جراح
 • هزینه وسایل جراحی
 • هزینه مشاور (در صورت نیاز)
 • جلسات و ویزیت های پزشک پس از جراحی (برای جراحی حلقه معده)

هزینه های پس از جراحی لاغری

 • هزینه ی ملاقات با متخصص جراحی لاغری معمولا جزو هزینه های پرداخت شده قبل از عمل نمی باشد. به همین دلیل بیمار باید خود به صورت جداگانه این هزینه ها را پرداخت کند.
 • هزینه های ویزیت های پس از جراحی معمولا رایگان بوده یا توسط بیمه پرداخت می شوند.
 • عوارض جراحی ممکن است برای بیمار کمی هزینه بر باشد. اگر جراحی تحت پوشش بیمه انجام شود، هزینه های درمان عوارض نیز توسط بیمه پرداخت خواهد شد. در صورت عفونی شدن زخم جراحی، هزینه درمان معمولا توسط بیمارستان پرداخت می شود.
 • لباس های جدید. بیمارانی که جراحی بای پس معده انجام می دهند، اغلب به سرعت وزن کم می کنند. این بیماران باید برای هزینه های خرید لباس هایی با سایز جدید آماده باشند زیرا در عرض ۲ ماه به شدت به آن نیاز پیدا می کنند.

هزینه های بلند مدت

 • مکمل های غذایی: بیشتر بیماران باید برای تمام عمر ویتامین و مخلوط های پروتئینی مصرف کنند. ویتامین ها و مکمل های غذایی بخشی ضروری در زندگی جدیدتان می باشد که می توانند هزینه بر باشند.
 • ثبت نام در باشگاهثبت نام در باشگاه امری ضروری نیست اما لازم است فرد فعالیت های فیزیکی خود را در روز افزایش دهد. اگر فکر می کنید که بدون ثبت نام در باشگاه قادر به افزایش فعالیت های خود نیستید و ممکن است تنبلی کنید، حتما در اولین فرصت در یک باشگاه نام نویسی کنید.

 

+ نوشته شده توسط Metraj در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه

بعد از جراحی لاغری چه انتظاراتی داشته باشیم و سبک زندگی چگونه خواهد شد

۰

شاید شما به تازگی به فکر جراحی لاغری افتاده اید و یا مدتی است که تصمیم قطعی خود را برای انجام آن گرفته اید. به هر حال انجام این عمل می تواند مزایای زیادی داشته باشد که بعد از جراحی لاغری و یا عمل اسلیو از آنها بهره مند می شوید:

 • کمک به کاهش وزن.
 • بهبود یا از بین بردن بسیاری از بیماری ها و مشکلات سلامتی.
 • بهبود کیفیت زندگی.
 • افزایش طول عمر.

بعد از جراحی لاغری یا جراحی ساسی بای پس تغییرات بسیاری در زندگی تان رخ می دهد که اطلاع از این تغییرات بسیار مهم است شما میتوانید با مراجعه و رفتن پیش بهترین جراح لاغری از تمامی این اتفاقات با خبر شوید.

این تغییرات شامل نحوه ی غذا خوردن، زمان غذا خوردن، ماهیت غذا و حسی که درباره خودتان پیدا می کنید می شود.

جراحی لاغری موثرترین روش برای کاهش وزن است اما معجزه نمی کند.

برای داشتن زندگی بهتر بعد از جراحی لاغری، باید متعهد شوید که رژیم غذایی سالم داشته باشید

و فعالیت های ورزشی تان را پیوسته و منظم انجام دهید.

در این صورت می توانید به سرعت وزن کم کنید و احساس بهتری به زندگی تان داشته باشید.

چه تفاوت هایی در خوردن و آشامیدن فرد به وجود می آید؟

تا ۲ یا ۳ هفته بعد از جراحی لاغری ، رژیم شما به غذا های مایع یا انواع پوره ها محدود می شود.

کمی بعد می تواند غذا های نرم را به رژیم خود بیافزایید

و احتمالا پس از ۶ هفته می توانید به رژیم غذایی عادی خود برگردید.

اوایل پس از چندین لقمه ی اول احساس سیری می کنید

و این به آن علت است که معده ی جدیدتان پس از جراحی گنجایش زیادی ندارد.

معده ی شما حتی پس از بهبود و بزرگتر شدنش نسبت به دوره نقاهت، گنجایش بیشتر از یک پیمانه (۲۴۰ میلی لیتر) را ندارد.

در حالی که معده ی انسان به طور طبیعی ۴ پیمانه (۱ لیتر) گنجایش دارد.

زمانی که غذایی سفت و جامد می خورید، باید هر لقمه ای که به دهان می گذارید به آرامی و کامل (در حدود ۲۰ تا ۳۰ مرتبه) بجویید.

به طوری که غذا قبل از بلع بافتی نرم و پوره مانند داشته باشد.

دریچه ی ورودی معده ی جدید بسیار کوچک است

بنابراین در صورتی که غذا را نجویده قورت دهید، این دریچه مسدود شده و باعث استفراغ یا درد در ناحیه ی استخوان جناغ می شود.

 

+ نوشته شده توسط Metraj در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه

من میخوام بچه 7 ساله خودم رو ببرم پیش متخصص ارتودنسی، اولین جلسه چجوریه؟

۰

وقتی فرزند خود را برای اولین بار به مطب بهترین متخصص ارتودنسی در تهران میبرید، ابتدا به صورت کامل معاینه میشود. برای ارزیابی تخصصی تر احتمالا از دندان های کودک شما عکس و تصاویری با اشعه ایکس گرفته خواهد شد تا وضعیت استخوان فک، دندان های شیری و دائم کودک با دقت مشاهده شود. متخصص تمام مسائل و مشکلات بالقوه ای را که با کمک اشعه ایکس می بیند را تشخیص میدهد و به شما اطلاع می دهد که بهترین روش درمانی برای اصلاح این مشکلات چیست و همچنین هزینه ارتودنسی را نیز به شما اطلاع میدهد.

کاری که شما میتونید طی جلسه اول ارتودنسی کودکان انجام بدهید

تاریخچه پزشکی کودک خود را به متخصص بگویید. اگر کودک عادات خاصی در جویدن یا غذا خوردن دارد یا داروی خاصی مصرف میکند را حتما به متخصص اطلاع دهید.  از همه مهمتر برای اینکه متخصص ارتودنسی کودکان و کارکنان مطبش بتوانند به بهترین شکل با کودک دلبند شما برخورد کنند حتما ویژگی های اخلاقی و علایق کودکتان را به او تا در همان جلسه اول کودک عاشق مطب و پروسه درمان شود.

با دکتر درویش پور ملاقات کنید

همه آمار و ارقام نشان میدهد که دکتر درویش پور یکی از 10 تا برترین متخصص ارتودنسی کودکان در تهران هستند. اگر مایل هستید کودک 7 ساله خود را برای ارزیابی و یا درمان مشکلات ارتودنسی به نزد یک متخصص خوب ببرید، دکتر درویش پور خوشحال میشوند روند ارزیابی و یا درمان مکشلات احتمالی فرزند شما را بررسی کنند. اگر سوالی از دکتر دارید در این بخش آن را بپرسید و اگر میخواهید به صورت آنلاین نوبت دریافت کنید به این بخش بروید.

در ارتودنسی کودکان مشکلات متعددی وجود دارد که بهتر است هرچه زودتر شناسایی و درمان شوند. اگر مطمئن نیستید و نمیدانید که فرزند 7 ساله شما دقیقا چه مشکلات ارتودنسی دارد نگران نباشید. معمولا نشانه ها و علایمی وجود دارد که از روی آن ها میتوان مشکلات دندان آن ها را شناسایی کرد

 

+ نوشته شده توسط Metraj در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه
نوشته‌های اخیر