تبلیغات

تغییرات رژیم غذایی پس از جراحی لاغری

۰

جراحی لاغری عملی بسیار مفید است که پس از آن کاهش وزن چشمگیری در بیمار صورت می گیرد و احساس بهتری نسبت به خود پیدا می کند. با این حال برای موفقیت بلند مدت ، باید تغییراتی در رژیم غذایی پس از جراحی لاغری صورت گیرد.

شاید تغییر رژیم غذایی پس از جراحی لاغری به نظر آسان باشد، اما اینطور نیست. بیمار باید برای چالش بزرگی خود را آماده کند زیرا بیشتر عمر خود را با عادات غذایی غلط سپری کرده است و اکنون مجبور به تغییر این عادات می باشد.

اطلاع از باید ها و نبایدها در رژیم غذایی جدید، اولین قدم برای داشتن رژیمی سالم می باشد. به دو دلیل رژیم غذایی بیمار تا ۵ هفته پس از جراحی لاغری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

  • سلامتی بیمار: خوردن غذاهای مضر می تواند به معده ی در حال بهبود وی فشار وارد کند.
  • از بین بردن عادات بد غذایی و جایگزین کردن آنها با عادات خوب.

رژیم غذایی قبل از جراحی لاغری

کاهش وزن جزء اقدامات قبل از جراحی لاغری محسوب می شود که می تواند به کاهش میزان چربی های داخلی و خارجی کبد و شکم کمک کند. همین مسئله به جراح این امکان را می دهد تا به جای جراحی باز از جراحی لاپاراسکوپی استفاده کند. جراحی لاپاراسکوپی کمتر از جراحی باز تهاجمی بوده و دوره نقاهت عمل اسلیو معده یا جراحی ساسی بای پس دیگری که با این روش انجام می شود، نیز کوتاه تر است.

کاهش وزن قبل از جراحی لاغری نه تنها به داشتن جراحی ایمن تر کمک می کند بلکه بیمار را برای تغییر در رویه زندگی بعد از جراحی لاغری آماده می کند.

جراح قبل از جراحی، اهداف و برنامه غذایی دقیق بیمار را مشخص می کند. برنامه غذایی بیمار ممکن است پس از جلسه مشاوره آغاز شود. در صورت عدم کاهش وزن قبل از جراحی، ممکن است جراحی لاغری کنسل یا به زمان دیگری موکول گردد.

+ نوشته شده توسط Metraj در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر